077-55-200-18

לייעוץ חינם - חייגו עכשיו

BMR-לרדת מהר יותר במשקל-איך עושים את זה?

bmr

 

רובנו כששומעים את המילה דיאטה או חושבים על להתחיל דיאטה חושבים על צמצום. צמצום הארוחות,צמצום הקלוריות וכו..

רובנו גם מבינים שעל מנת להגיע לירידה במשקל יש לגרום לכך שההכנסה הקלוריות היומית תהיה נמוכה בהשוואה להוצאה הקלורית הקלוריות.אך המשוואה לא כזו פשוטה ויש גורמים אחרים שחשוב מאוד להתייחס אליהם.

BMR זה כמות הקלוריות הבסיסית שהגוף שלנו שורף בזמן מנוחה. גם כאשר אנחנו לא עושים שום פעילות –למשל צופים בטלוויזיה- הגוף שלנו פועל:נושם,מזיע, מעכל,בונה תאים חדשים וכדומה. וה-BMR בעצם משקף את  הקצב המטאבולי בסיסי. הכי בסיסי שיש. כמה קלוריות אנחנו שורפים ביממה, מבלי לזוז.ומסתבר שאפילו כשאנו שישנים אנו שורפים קלוריות.

 

נניח שבתהליך נורמלי של דיאטה אנחנו מחליטים ללכת לפי תפריט בסיסי של 1200 קלוריות, כמה אנחנו צריכים שהגוף ישרוף על מנת שנרד במשקל?

התשובה היא יותר ממה שהכנסנו.

לדוגמא- 4000 קלוריות שהגוף שורף מתבטא  בהפחתה של חצי קילו.

אם אנחנו רוצים לרדת קילו בשבוע זה אומר שהגוף צריך לשרוף 8000 קלוריות באותו השבוע.

וזה בטח לא יקרה אם כל מה שנעשה בשביל מטרה זו יסתכם בהליכה יומית בשכונה,ואפילו לא בטוח שהתשובה היא הרשמה למכון כושר..

בשביל לשרוף כל הזמן קלוריות ,לאורך כל היממה יש כמה דברים שכדאי לדעת לגבי נקודות חשובות שיעזרו לנו להעלות את ה BMR שלנו .

אז מה בעצם גורם לגוף שלנו לשרוף יותר? ומה מעלה את קצב הBMR  שלנו?

למזון שאנחנו מכניסים לגוף ולצורה בה אנחנו מכניסים אותו יש השפעה ישירה על ה BMR.

סיכמנו פה ארבע נקודות שיעזרו לנו להעלות את ה-BMR  שלנו:

 1. אוכל בעל ערך תזונתי גבוה.
  לשם המחשה: שוקולד בעל ערך קלורי של 80 קלוריות ישמין אותנו יותר מאשר 2 פרוסות לחם מלא עם טחינה משומשום מלא וכפית דבש שמסתכמים ביותר מ-80 קלוריות… מדוע? מפני שהשוקולד הוא בעל ערך תזונתי נמוך. הגוף אינו צריך אותו ולכן אינו משתמש בו. שזה אומר שלא רק שהוא אוגר אותו, אם הוא אינו משתמש בו קצב ה BMR יורד.
  לעומת זאת בכריך עם הטחינה והדבש יש הרבה דברים טובים כגון ברזל, סידן,סיבים תזונתיים וכו..הערך התזונתי של הכריך גבוה ולכן הגוף משתמש בו הוא לא נאגר או לפחות נאגר פחות, ומכיוון שהגוף משתמש בו קצב הBMR  עולה.
 2. אכילה במרווחים קטנים.
  אם הגוף מרגיש בטוח ולא נמצא במצב של סטרס הוא שורף יותר. ניקח לדוגמא מדורה, מתי היא בוערת בשיא עוצמתה? כאשר אנו משליכים לתוכה עצים או חומרי בעירה כל זמן קצר. מתי היא דועכת? כאשר אנו שוכחים ממנה ומשליכים לתוכה חומרי בעירה או עצים רק לעיתים רחוקות.אותו דבר הגוף. רוצים שהוא יעבוד בשבילכם וישרוף יותר? או במילים אחרות, רוצים שקצב הBMR יעלה?הכניסו לו כל זמן קצוב "דלק"- איכלו במרווחים קטנים.
 3. מים- שתיית מים גורמת לתנועתיות טובה יותר ובכך גם מעלה את קצב ה BMR .
 4. שרירים- אם נדמה את הגוף למפעל-אז הפועל הכי חרוץ במפעל הוא השריר.
  כאשר השריר בונה את עצמו הוא לוקח את "האנרגיה" מהגוף על מנת לבנות את עצמו. זאת אומרת שהוא משתמש בקלוריות שאנחנו מכניסים על מנת לבנות את עצמו ובכך גורם לגוף לשרוף יותר. לכן הסעיף הזה מתחלק ל-2.
  *אכילת חלבונים-החלבונים בונים את רקמת השריר ובכך מעלים את קצב BMR(פשוט שימו לב שאתם משלבים חלבונים בתפריט, אל תהפכו אותו לתפריט מבוסס חלבונים בלבד,כי אז תיצרו חוסרים אחרים)

*פעילות גופנית אנאירובית-כזאת העובדת על השריר ובונה אותו.

אז לסיכום: לתזונה שלנו ,לאיך ולמה אנחנו אוכלים יש השפעה רבה על כמה אנחנו שורפים ובכך על הירידה במשקל,שימו לב שאתם מזינים את הגוף במזון באיכות גבוהה ,שהתפריט שלכם עשיר בחלבון,שאתם שותים מים,שומרים על מרווחים קטנים בין הארוחות ומחזקים את השרירים בעזרת פעליות אנאירובית והגוף שלכם יגמול לכם בגדול ויעבוד בשבילכם, וישרוף עבורכם  גם בזמן מנוחה הרבה יותר קלוריות.

בהצלחה!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

חיפוש

מאמרים נוספים

אודותינו

את סטודיו יורדים הקמנו לפני שנים בצפון הארץ במטרה לעזור לא-נשים לעשות שינוי . לרדת במשקל, לשנות הרגלי אכילה, לסגל אורחות חיים בריאים ולאהוב את עצמם. קרא עוד >>>

חיפוש

עקבו אחרינו

ערכות אפקטיבי

© כל הזכויות שמורות

שיווק מוצרי effecteva
close slider

רוצה לשווק את מוצרי ״effecteva" אצלך בעסק?

אם אתם נפגשים עם קהל לקוחות שחשובה לו הבריאות? וירידה במשקל זה נושא שעולה.
אם אתם מחזיקים מכשור רפואי להרזיה-וחשוב לכם לדייק את התוצאות אצל הלקוחות ולתת להם מענה להמשך טיפול בבית
אם אתם מגיעים מעולם הכושר ואתם רוצים לתת ללקוחותיכם מענה נוסף ועזרה.
או בעלי מכון יופי והנושא עולה שוב ושוב,כי בואו נודה על האמת-זה הנושא הבוער של המאה ה21 וחשוב לכם לתת פתרון ועזרה ללקוחות אצלכם ״בבית״

השאירו פרטים ונחזור אליכם לייעוץ ולתאום פגישה.

גלילה לראש העמוד
WhatsApp chat
דילוג לתוכן